Πραγματοποιήθηκε σε Ξενοδοχείο της πόλης μας η Γενική Συνέλευση της Αγωνιστικής Λέσχης Αυτοκινήτου της πόλης μας (ΑΛΑΜ).
Ο πρόεδρος Βασίλης Πρέβεζας αναφέρθηκε, μεταξύ των άλλων, στο Ράλλυ που πρόκειται να πραγματοποιηθεί στην περιοχή μας και πιο συγκεκριμένα στον πρώην Δήμο Βασιλικής (Βασιλική, Θεόπετρα και Άγιοι Θεόδωροι).
Να τονίσουμε ότι η διαδρομή είναι χωμάτινη και μετράει στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα αυτοκινήτων.
Το κόστος της διοργάνωσης υπολογίζεται ότι θα φτάσει τις 10.000 ευρώ και θα καλυφτεί από τις συνδρομές των μελών, την Περιφέρεια Θεσσαλίας, το Δήμο Καλαμπάκας και από τις συμμετοχές των διαγωνιζομένων.
Στη συνέλευση παραβρέθηκε και η πρόεδρος της Θεόπετρας κα Σάντυ Αντωνίου.