Για το τέλος της έκθεσης καλλιτεχνικών έργων, για την στήριξη της ΚΙΒΩΤΟΥ του ΚΟΣΜΟΥ πραγματοποιήθηκε συναυλία στην κεντρική πλατεία της πόλης μπροστά από το χώρο της έκθεσης, την οποία παρακολουθήσαν οι Καλαμπακιώτες, με τους μουσικούς: Ιφιγένεια Καραγκούνη, Κώστα Δριτσέλη, Λιάνα Μήνια, και Παναγιώτη Μαγκλάρα.
Χαρακτηριστικό ήταν ότι αρκετοί τουρίστες επισκέφτηκαν και κατά τη διάρκεια της συναυλίας, την έκθεση, θαύμασαν τα έργα και παρακολούθησαν την εκδήλωση.
Οι άνθρωποι του Επί Σταγών ετοίμασαν και πρόσφεραν δροσιστικά κοκτέιλ και νοστιμότατα εδέσματα που οι επισκέπτες τίμησαν δεόντως.
Στην έναρξη της εκδήλωσης η Όλγα Κουτσαλιάρη ευχαρίστησε όσους εργάστηκαν και πρόσφεραν με διάφορους τρόπους στην πραγματοποίηση και ολοκλήρωση της έκθεσης καθώς και όσους την επισκέφτηκαν και ενίσχυσαν με τις αγορές τους τελικά την Κιβωτό του κόσμου.
Η έκθεση κλείνει τις πύλες της την Κυριακή 19 Μαΐου το βράδυ.