O Ελληνικός Ορειβατικός Σύλλογος Καλαμπάκας Και τα μέλη του τμήματος ΚΑΠΗ Καλ/κας (Τρίτη Ηλικία)
Διοργανώνουν το ΣΑΒΒΑΤΟ 08-06-2013 την 6η «Ορειβατική – Τουριστική Εκδρομή»
ΣΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ – ΘΕΣΗ «ΒΟΥΛΑ – ΜΙΡΑΙ
O Ελληνικός Ορειβατικός Σύλλογος Καλαμπάκας και τα μέλη του τμήματος ΚΑΠΗ Καλ/κας (Τρίτη Ηλικία) Διοργανώνουν τo ΣΑΒΒΑΤΟ 08-06-2013 την 6η Ορειβατική – τουριστική εκδρομή, ΣΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ – ΘΕΣΗ «ΒΟΥΛΑ – ΜΙΡΑΙ»
Στην εκδρομή μπορούν να λαμβάνουν μέρος και ΦΙΛΟΙ, μη μέλη του Ε.Ο.Σ.Κ, αρκεί να τηρούν τον εσωτερικό κανονισμό και να υπακούουν στις υποδείξεις του αρχηγού. Ως αρχηγοί ορίζονται οι κ. κ. ΤΣΙΓΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ και ΚΟΝΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ. Ο αρχηγός ΕΧΕΙ το δικαίωμα αλλαγής ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ, εάν συντρέχουν λόγοι ανάγκης.
ΗΜΕΡΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ:. ΣΑΒΒΑΤΟ 08-06-2013 Η συγκέντρωση και αναχώρηση θα γίνει στις 09.30 π.μ από την αίθουσα ΚΑΠΗ Καλαμπάκας με Ι.Χ.
ΔΙΑΔΡΟΜΗ: Άφιξη 09.45 π.μ. στον Ιερό Ναό Αγίας Τριάδος που βρίσκεται στον Ανατ. Δρόμο προς Μετέωρα. (χώρος αναχώρησης – επιστροφής). Η πορεία έχει κατεύθυνση προς την Θεόπετρα, από τον αγροτικό δρόμο, διερχόμενοι από το πρώην εργοστάσιο ξυλουργίας (ένωσης) έως το ποιμνιοστάσιο του κ. Σούλα Γεώργιο. Διάρκεια 50 λεπτά. Η επιστροφή θα γίνει από τον παράπλευρο αγροτικό δρόμο, έως τα δημοτικά σφαγεία. Διάρκεια επιστροφής 50 λεπτά.
Προβλεπόμενη διάρκεια διαδρομής: 1,40 ώρα, έως και 2 ώρες για προχωρημένους.
Για περισσότερες πληροφορίες ή δηλώσεις συμμετοχής οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να επικοινωνήσουν με τα τηλέφωνα: του ΚΑΠΗ ή των Αρχηγών.
ΓΙΑ ΤΟ Δ.Σ. ΤΗΣ Ε.Ο.Σ.Κ.
ΦΑΜΙΣΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
ΠΡΟΕΔΡΟΣ