«Στη σκιά των Μετεώρων»
Μέσα σε ατμόσφαιρα έντονης συγκίνησης έληξε την Κυριακή (14 Ιουλίου) η 1η Εικαστική μας Έκθεση στη «σκιά των Μετεώρων»!
Η έκθεση ξεκίνησε τη λειτουργία της στις 7 Ιουλίου, με τη συμμετοχή 37 καλλιτεχνών. Σημειώνουμε ότι σ' αυτή την έκθεση συμμετείχαν καλλιτέχνες από την Καλαμπάκα, οι οποίοι εμφανίστηκαν για πρώτη φορά στην πόλη τους κι αυτό προξένησε το ιδιαίτερο ενδιαφέρον του φιλότεχνου κοινού. Πράγματι η ανταπόκριση ήταν μεγάλη όλες τις μέρες.
Τώρα που αυτή η εκδήλωση έφτασε στο τέλος, αισθανόμαστε την ανάγκη να ευχαριστήσουμε δημόσια, όλους όσους συνέβαλαν στην πραγματοποίηση και την επιτυχία της, πρώτα και κύρια
• τον Δήμο Καλαμπάκας, υπό την Αιγίδα του οποίου πραγματοποιήθηκε αυτή η εκδήλωση, για την εξαιρετική φιλοξενία
• προσωπικά τον Δήμαρχο Δημήτρη Σακελλαρίου και τον Αντιδήμαρχο Ηρακλή Αλμπάνη για την ευαισθησία, την οποία επέδειξαν, την προθυμία, με την οποία μας παραχώρησαν την υπέροχη αίθουσα της «Νίτσας Λιάπη» και την άμεση ανταπόκριση στο αίτημα για καθιέρωση ετήσιας έκθεσης του Συλλόγου στην Καλαμπάκα.
Ευχαριστούμε ακόμα
• τα Μέσα Ενημέρωσης της Καλαμπάκας για την εξαιρετική κάλυψη και προβολή της έκθεσης με κείμενα και φωτογραφίες.
• Τέλος ευχαριστούμε θερμά τους Καλαμπακιώτες που μας επισκέφθηκαν, γιατί σ' αυτούς οφείλεται η επιτυχία της έκθεσης. Ήταν τιμή και μεγάλη χαρά για μας να τους έχουμε κοντά μας. Φεύγουμε από την Καλαμπάκα με νέες γνωριμίες, φορτισμένοι θετικά με δυνατές εντυπώσεις, όμορφες αναμνήσεις, και πολλές εμπνεύσεις για νέες δημιουργίες.
Σας ευχαριστούμε όλους!
Για τον Σύλλογο Τρικαλινών Ζωγράφων
η πρόεδρος
Μαρία Ζιάκα