Επίσκεψη στη πόλη μας πραγματοποίησαν μοναχές από Ιερές Μονές της Κέρκυρας, συνοδευόμενες από τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Κερκύρας, Παξών και Διαποντίων Νήσων κ. Νεκτάριο. Στην πόλη μας τον υποδέχτηκε ο Σεβασβιώτατος Μητροπολίτης Σταγών και Μετεώρων κ. Σεραφείμ όπου όλοι μαζί επισκέφτηκαν τον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Αγίου Βησσαρίωνος.
Στη συνέχεια όλοι μαζί επισκέφτηκαν την Ιερά Μονή του Αγίου Στεφάνου και ακολούθως αναχώρησαν για το Βόλο.
|