ΤΡΙΤΗ 21 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ, υπαίθριο θέατρο Ω/21.00.
Ο σημαντικός & αξιόλογος καλλιτέχνης ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΕΚΚΑΣ, ο τραγουδιστής που εκφράζει την ποιότητα & έχει μόνο κορυφαίες καλλιτεχνικές στιγμές να επιδείξει, συμμετέχει στο πρόγραμμα των φετινών πολιτιστικών εκδηλώσεων του Δήμου Καλαμπάκας, ''Μετέωρα Τέχνης'. Στο πρόγραμμα το οποίο θα παρουσιάσει με τηνμοναδική εκφραστικότητα η οποία & τον διακρίνει, θα ακουστούν τραγούδια των μεγαλυτέρων Ελλήνων δημιουργών,Μίκη Θεοδωράκη, Μάνο Χατζιδάκι, Βασίλη Τσιτσάνη. Στην συναυλία συμμετέχει η επίσης αξιόλογη ορχήστρα''Βασίλης Τσιτσάνης''στην οποία συμμετέχουν οι επίσης σπουδαίες ερμηνεύτριες Μαρία Πουλιανίτη & Άσπα Τσίνα, των οποίων η καταγωγή είναι από τον Νομό Τρικάλων.