![meteoraA](/images/stories/antilogos/AntilogosNews/meteoraA.gif)
Με τα χορευτικά του Δήμου Καλαμπάκας και την εκδήλωση ‘’ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ’’ πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία η πρώτη εκδήλωση του ΜΕΤΕΩΡΑ ΤΕΧΝΗΣ για το καλοκαίρι του 2012.
Ο κόσμος γέμισε την πλατεία και τους γύρω χώρους κι έδειχνε ευχαριστημένος και ενθουσιασμένος μέχρι το τέλος των εκδηλώσεων.
Μεταξύ των θεατών και ο Δήμαρχος Δημήτρης Σακελλαρίου που παρακολούθησε την εκδήλωση παρέα με το Πρόεδρο του Συλλόγου των Βλάχων κ. Μαγειρία. Επίσης παρόντες ήταν οι Αντιδήμαρχοι, μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου, η πρόεδρος της Δημοτικής Κοινότητας Καλαμπάκας κ. Νάκη Σμαρώ και τα μέλη αυτής
Οι εκδηλώσεις του ‘’ΜΕΤΕΩΡΑ ΤΕΧΝΗΣ’’ συνεχίζονται καθώς την Πέμπτη αρχίζει το 28ο Αντάμωμα Βλάχων και θα διαρκέσει 4 μέρες.
Καλό καλοκαίρι