Ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Σταγών και Μετεώρων κ. ΣΕΡΑΦΕΙΜ : Την Τετάρτη 25 Ιουλίου (ώρα 8.00 μ.μ.) , το απόγευμα, θα χοροστατήσει κατά τον πανηγυρικό Εσπερινό στον I.. Ναό Αγ. Παρασκευής Βασιλικής.
Την Πέμπτη το πρωί 26 του μηνός θα λειτουργήσει στον I. Ναό Αγ. Παρασκευής Καλομοίρας.
Την Παρασκευή 27 του μηνός θα λειτουργήσει στον Τ. Ναό Αγίου Παντελεήμονος Κακοπλευρίου.
Την Κυριακή 29 Ιουλίου θα λειτουρήσει στον I. Ναό Αγ. Νικολάου Λογγά.
ΤΟ ΚΗΡΥΓΜΑ ΜΑΣ
Ιεροκήρυκες της Ι. Μητροπόλεώς μας θα λειτουργήσουν και ομιλήσουν ως εξής: Ο Πρωτοσύγκελλος Αρχιμ. Γεώργιος Στέφας την Πέμπτη της Αγίας Παρασκευής στην I. Μονή Αγίων Θεοδώρων.
Ο Ιεροκήρυξ Αρχιμ. Ευγένιος Θεοδοσιάδης την Τετάρτη 25 του μηνός κατά τον Εσπερινό στον I. Ναό Αγ. Παρασκευής Διάβας και στις 27 του μηνός, το πρωί, στον I. Ναό Κακοπλευρίου. Ο Αρχιμ. Μακάριος Ιακωβάκης στην I. Μονή Αγ. Νικολάου Σιαμάδων και ο Αρχιμ. Γεράσιμος Μπαλλής στον I. Ναό Φανερωμένης Πολυθέας. Ο Αρχιμ. Βενέδικτος Ζαχαράκης στον Ι. Ναό Κορομηλιάς .-